تبلیغات
تخت گاز - فیلم و گالری عکس بوگاتی ویرون منصوری
خوش آمدید

فیلم و گالری عکس بوگاتی ویرون منصوری

پنجشنبه 27 آبان 1389 10:29 ق.ظ

نویسنده : عرفان رحیم زاده
ارسال شده در: سوپر اسپرت ، فیلم ها ،

«فراتر از سنت، فراتر از مسابقه»؛ شعار همیشگی كمپانی كوروش منصوری ایرانی است كه در انگلستان و آلمان تحصیل كرده و اكنون در آلمان و چك به تیونینگ می‌پردازد.منصوری تا به حال انواع مختلفی از اتومبیل‌ها از جمله بنز، پورشه، بی‌ام‌و، بنتلی، استون مارتین و... را تیون كرده، اما شاهكار اصلی‌اش تیونینگ موتور و بدنه بوگاتی ویرون افسانه‌ای است كه هیچ كمپانی دیگری جرات نزدیك شدن به آن را نداشته است.... (توضیحات در ادامه)

 (توضیحات در ادامه)

جادوی ایرانی در بوگاتی منصوری
بوگاتی ویرون جدیدترین ساخته شركت خودروسازی بوگاتی است و در حال حاضر محصول این شركت فرانسوی سریع‌ترین و گران‌ترین سوپراسپرت خیابانی جهان محسوب می‌شود. تاكنون حدود 200 دستگاه از این اتومبیل استثنایی كه قرار است تنها در تعداد محدود ساخته شود به خریداران تحویل داده شده است.
اما این ویژگی‌ها، حتی قیمت نجومی بوگاتی ویرون دلایل اصلی خاص بودن این محصول كه اسم كاملش Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero می‌باشد نبوده است، چراكه كوروش منصوری، یكی از سرشناس‌ترین تیونرهای (ارتقادهندگان)‌جهان آن را بازآفرینی و در ضمن پسوند linea vincero را هم كه ریشه‌ای ایرانی دارد به نام آن اضافه كرده است.
منصوری این نام را كه به معنای «پیروز خواهم شد» است از اپرای پوراندخت كه در ایتالیا و توسط جیاكومو پوچینی به اجرا درآمد گرفته و برای شاهكار جدیدش برگزیده تا اصالت خود را در بزرگ‌ترین كارش نشان دهد. به این ترتیب نامی برگرفته از داستان‌های هزار و یك شب در یك طرف و بوگاتی ویرون در طرف دیگر، داستان جدید منصوری را ساخته و به عالم خودرو تقدیم كرده است.
فراتر از سنت

در صنعت خودروسازی امروزی تیونینگ جایگاه خاصی پیدا كرده است. به طوركلی این واژه به مجموعه اعمالی اطلاق می‌شود كه باعث قوی‌تر، اسپرت‌تر و زیباتر شدن خودرو می‌شود. عمل تیونینگ ابتدا به صورت محدود و غیرتخصصی انجام می‌گرفت، ولی بتدریج و همزمان با پیشرفت صنعت خودروسازی، كارگاه‌های مخصوص برای آن برپا شد و استقبال از آنها آنچنان گسترش یافت كه در حال حاضر بعضی از خودرو‌های تغییر داده شده چندین هزار دلار ارزش دارد. البته در میان تمام آنها كمپانی منصوری یكی از بزرگ‌ترین كمپانی‌های تیونینگ و طراحی پلتفرم در دنیاست كه توسط كوروش منصوری تاسیس و اداره می‌شود و تقریبا رقیبی در این كلاس ندارد. اتومبیل‌های تیونر شده این كمپانی به قدری كامل هستند كه كمتر كسی جرات تغییر دادن آنها را دارد و برعكس كمپانی‌های تیونینگ آلمانی كه بیشتر به بالا بردن قدرت فكر می‌كنند، منصوری بیشتر به با پارامترهای زیبایی‌شناسی اتومبیل توجه دارد.

«فراتر از سنت، فراتر از مسابقه»؛ شعار همیشگی كمپانی كوروش منصوری ایرانی است كه در انگلستان و آلمان تحصیل كرده و اكنون در آلمان و چك به تیونینگ می‌پردازد. تخصص منصوری در زمینه‌های تقویت موتور، بهبود آیرودینامیك، به‌كارگیری رینگ‌های آلیاژی سبك‌وزن و ایجاد تغییر در داخل اتاق با استفاده از لوازم دست‌ساز است. به‌علاوه مركز تیونینگ منصوری برای دستیابی به بهترین هندلینگ، ایجاد تغییر را در مجموعه تعلیق هم در دستور كار خود قرار داده است. البته این تیونر مشهور ایرانی به این كار بسنده نكرده و موسس كمپانی Mp design است كه از بهترین تولیدكنندگان قطعات اسپرت در دنیا محسوب می‌شود.

منصوری تا به حال انواع مختلفی از اتومبیل‌ها از جمله بنز، پورشه، بی‌ام‌و، بنتلی، استون مارتین و... را تیون كرده، اما شاهكار اصلی‌اش تیونینگ موتور و بدنه بوگاتی ویرون افسانه‌ای است كه هیچ كمپانی دیگری جرات نزدیك شدن به آن را نداشته است. منصوری توانسته قدرت این ابراتومبیل را به هزار و 100 اسب بخار افزایش دهد و برای چنین كار بزرگی كه در كنار تغییرات اساسی و متفاوت روی ویرون پیاده كرده حدود یك میلیون دلار دریافت كرده است. بنابراین با قیمت پایه خود بوگاتی در مجموع طرفداران Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero ?می‌بایست 5‌/‌3 میلیون دلار برای خرید این اتومبیل استثنایی بپردازند.

برای تماشای فیلم میتوانید از FLV Player استفاده کنید

منبع:www.maxspeed.ir

فیلم:

گالری عکس:

       

       

       

       

       

       

برای دیدن عکس ها بر روی آن ها کلیک کنید
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 7 اسفند 1389 05:04 ب.ظ