تبلیغات
تخت گاز - Lamborghini Factory
خوش آمدید

Lamborghini Factory

جمعه 2 تیر 1391 04:58 ب.ظ

نویسنده : عرفان رحیم زاده
ارسال شده در: سوپر اسپرت ،

عکس هایی از کارخانه لامبورگینی


لامبورگینی یکی از معتبرترین شرکت های اتومبیل سازی در دنیا است. این شرکت خودروساز در سال 1963 تاسیس شد و از همان ابتدا کار را روی هیجان و سرعت اتومبیلرانی متمرکز کرد. اما این شرکت علیرغم به دست آوردن طرفداران زیاد؛ در طی سال ها کم کم افت کرد و نتوانست به عنوان یک شرکت منسجم و مطمئن، اطمینان خریداران را جلب کند ولی وقتی آلمان وارد صحنه شد، اوضاع تغییر کرد.

شرکت آلمانی آئودی؛ لامبورگینی را خرید و شروع به توسعه و ساخت ماشین های با کیفیتی کرد که توانستند نام لامبورگینی را بالا برده و آن را به یک برند فوق العاده در ساخت سوپرماشین ها تبدیل کنند. البته آلمانی ها دوست نداشتند هویت ایتالیایی لامبورگینی را تغییر دهند. پس لامبورگینی در ایتالیا باقی ماند.

مهندسی آلمانی نه تنها روی پلتفرم ماشین ها تاثیر گذاشت، بلکه نحوه پژوهش، ساخت و به کارگیری فناوری های جدید در سوپر ماشین ها را هم به کلی تغییر داد. در این مطلب می خواهیم سری به لامبورگینی بزنیم تا ببینیم این کارخانه چه مراحلی را تا نهایی کردن یک محصول می پیماید.

بگذارید اول سری به ساختمان کارخانه بزنیم. ساختمان بزرگتر شیشه ای، مدرن تر است. اما ساختمان سفیدی که در سمت راست می بینید، توسط فررنچو لامبورگینی، موسس این شرکت گشایش یافته است

 

 تصویر زیر مونتاژ قسمت جلوی بدنه فیبر کربنی را نشان می دهد که به کابین پیوند می خورد. در ادامه مطلب نگاهی خواهیم انداخت به مراحلی که بعد از کامل شدن طراحی اوالیه یک محصول انجام می شوند.

در مرحله زیر بخش های از پیش ساخته شده محصول بطور دستی متصل شده و یک نمونه واقعی از محصول را ایجاد می کنند. این نمونه مورد تست و آزمایش قرار می گیرد تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شده و برای ورود به بازار آماده شود.

در تصویر می بینیم که ورقه های فیبر کربنی برش خورده و با دقت زیادی روی شاسی قرار می گیرند.

 این کوره غول پیکر هم برای بهبود دادن اجزای فیبر کربنی ماشین و به عبارت دیگر پختن آنها بکار می رود.

مونتاژ کردن قسمتهای مختلف بدنه که طبیعتا کاری زمانبر است

این هم از آماده سازی بخش های داخلی بدنه اتومبیل

 هر موتوری قبل از قرار داده شدن روی وسیله نقلیه مورد آزمایش قرار می گیرد سیستم های ترمز ، خود ترمزها و همچنین سیسم کنترل پایداری مورد آزمایش قرار می گیرد.

جالب اینکه در طراحی فرآیند ارگونومی کارگران هم در نظر گرفته می شود و در مواقع لزوم بدنه جابجا شده و دوران داده می شود تا به کارگران بخش مونتاژ فشار وارد نشود آنها مجبور نیستند خم شده و به زیر ماشین بروند.

 به مراحل پایانی مونتاژ نزدیک می شویم . می بینیم که پنجره های مشبک در عقب ماشین در حال نصب شدن هستند . این پنجره ها به تخلیه گرمای موتور کمک می کنند.

هر خودروی ساخته شده توسط یک راننده حرفه ای به دقت مورد آزمایش قرار می گیرد تا هنگام تحویل به مشتری مشکلی نداشته باشد. دقت کنید که به هنگام آرمایش داخل ماشین بطور کامل با یک کاغذ مخصوص پوشانده می شود تا هیچ آلودگی سبب کثیف شدن داخل خودرو نشود.

تصاویری دیگر از قسمت های مختلف تولید و مونتاژ قطعات لامبورگینی

 

 و این هم از محصول نهایی . زیباست و برای ساخت آن زحمت زیادی کشیده شده است.برای خریدنش هم باید زحمت بسیار زیادی کشید. نگهداری اش هم کار زحمت بری است. پس بهتر است فقط به آن بگوییم که از آشناییت خوشحالیم لامبورگینی !!

منبع : www.kingoftheroads.mihanblog.com
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -